25 Eylül 2009 Cuma

Tarımsal Yatırımlara destekler İzmir Ticaret Borsasında tanıtılacak

Aliağa Ticaret Odası’ndan tarım alanında faaliyet gösteren üyelerine duyuru.

 

Tarımsal Yatırımlara destekler İzmir Ticaret Borsasında tanıtılacak

 

İzmir Ticaret Borsası’nda düzenlenecek olan “Tarımsal üretimi Destekleme Uygulamaları Paneli”nde ilgili kurumların sektördeki desteklemeleri ve yeni yatırım fırsatları hakkında bilgiler verilecek

 

 

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından ürün bazında yapılan desteklemeler ile tesis bazında projelendirilmiş tarımsal yatırımlara sağlanan destekler, 1 Ekim’de İzmir Ticaret Borsası’nda anlatılacak.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, tarımsal konularda faaliyet gösteren ya da bu alanda yeni yatırım düşünen oda üyelerine yönelik yaptığı açıklamada, Tarım sektöründeki desteklemeler hakkında İzmir Ticaret Borsası’nda kapsamlı bir toplantı düzenleneceğini duyurdu.

 

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, yaptığı açıklamada; üretim, pazarlama, kredilendirme, fiyat ve çeşitli bürokratik sıkıntılar yaşayan tarım ve hayvancılık sektörünün yeniden yapılanma ihtiyaç duyduğunu söyledi. Saka, sektördeki desteklemeler ve fırsatların ise kamuoyu tarafından yeterince bilinmediğini söyledi.

 

Saka, İzmir ve ilçelerindeki tarım sektöründe faaliyet gösteren ya da bu alanda yeni yatırım yapacak olanların Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından ürün bazında yapılan desteklemeler ile tesis bazında projelendirilmiş tarımsal yatırımlara sağlanan destekler hakkında 1 Ekim’de İzmir Ticaret Borsasında toplantı düzenleneceğini duyurdu.

 

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka açıklamasında, “1 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de İzmir Ticaret Borsasında ‘Tarımsal üretimi Destekleme Uygulamaları Paneli” düzenlenecek. Bu panelde Başta Tarım ve Köy işleri bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların sektördeki desteklemeleri ve yeni yatırım fırsatları hakkında bilgiler verilecek. Aliağa’da tarım alanında faaliyet gösteren ya da bu alanda projesi olanların İzmir’de yapılacak bu toplantıya katılmalarında fayda bulunmaktadır” dedi.

 

 

TOPLANTININ YAPILACAĞI YER:

 

İZMİR TİCARET BORSASI

GAZİ BULVARI NO:2 İZMİR

 

1 EKİM 2009 PERŞEMBE SAAT: 14.00