26 Kasım 2009 Perşembe

ALİAĞA TİCARET ODASI ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


ALİAĞA TİCARET ODASI ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

ALİAĞA TİCARET ODASI 15 YIL VE DAHA ÜZERİ ÜYESİ OLARAK İLÇE TİCARETİNE KATKI SAĞLAYAN KURULUŞLARA ONUR ÖDÜLÜ VEREREK ÖNEMLİ BİR VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ. ALİAĞA TİCARET ODASI KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISININ ARDINDAN YAPILAN ÖDÜL TÖRENİ ALİAĞA İŞ DÜNYASINI BULUŞTURDU.


Aliağa Ticaret Odası 15 yıl ve daha üzeri üyesi olarak ilçe ticaretine katkı sağlayan kuruluşlara onur ödülü vererek önemli bir vefa örneği gösterdi. Aliağa Ticaret Odası Kasım Ayı olağan meclis toplantısının ardından yapılan ödül töreni Aliağa iş dünyasını buluşturdu.

 

Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılan tören, son 25 yılda dev bir sanayi ticaret kentine dönüşen Aliağa’da sanayici-ticaret erbabı ve tüm iş dünyasını bir araya getirdi.  Onur Ödülleri törenine katılan Aliağa ticaretinin duayen isimlerinden Şemsettin Öztürk ve Ali Vasfi Oktay büyük ilgi gördü. 

Yapılan konuşmalardan sonra isimleri okunarak tek tek sahneye davet edilen 15 yıl ve üzeri Aliağa Ticaret odası üyesi 130 kuruluşa onur ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Üyeler Ticaret odası Fuaye salonunda düzenlenen kokteylde bir araya geldi.

 

Törende Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Ender Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka ve Meclis üyeleri, oda üyelerine ödüllerini takdim etti. Gecede bir konuşma yapan Aliağa’nın en eski ticaret erbaplarından Şemsettin Öztürk, “Yaşamımız boyunca Aliağa ve ülkemiz için bir şeyler yapma çalıştık. Odamızın düzenlediği bu tören bizi onurlandırdı, heyecanlandırdı” dedi. Aliağa’nın en eski ticaret erbaplarından Ali Vasfi Oktay da; “Aliağa küçücük bir kasaba iken ticarete başladım. Şimdi odamızın böyle bir töreninde ödül almaktan çok duygulandım” dedi.

 

Üyelerimiz bu kentin kahramanları…

Aliağa’nın Sanayileşmeye başlamasıyla birlikte 1991 yılında Ticaret Odası’nı kurduk. Kuruluşundan bu güne tüm üyelerimize minnet ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kurduğumuz günden bu yana Oda organlarında görev alan, bir kısmı aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı özlemle yad ediyoruz. Bugün burada, Aliağa’yı Aliağa yapan sanayi ticaret erbabı üyelerimizle bir arada olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Sakadan güçbirliği ve dayanışma çağrısı

 

Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka, küresel ekonominin sonuçlarının yereldeki ticaret noktalarında sıkıntıya sebep verdiğini belirterek güçbirliği ve dayanışma çağrısı yaptı. Saka, “Piyasada Rekabet için güçbirliği yapmalı ve dayanışmayı arttırmalıyız. Küresel ya da büyük ticari oluşumlara karşı Çoban ateşi gibi olan güçlerimizi birleştirerek daha güçlü rekabet edebilir hale gelmeliyiz. Aliağa Ticaretine can ve yön verenler olarak tüm üyelerimizin ticarette elele, dayanışmayla daha büyük başarılara imza atacağından hiçbir şüphem yok” dedi.

 

Ticaret Odası Üyeleri Aliağa’nın görünmeyen kahramanları

 

Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka, “Her bir Üyemiz,  Aliağa’nın bugünlere gelmesini sağlayan görünmeyen birer kahramandır. Bu kentin ekonomik, ticari, sosyal, kültürel hayatına katkıda bulunmuş üyelerimize hem teşekkür etmek hem de bu kentin bir vefası olarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. Değerli üyelerimiz, Bu kent, bu törenle, size minnetlerini arz ediyor. Lütfedip, kabul ederseniz bizi onurlandırmış ve şereflendirmiş olursunuz. Ekonomik sorunların aşıldığı, krizlerin yaşlanmadığı günleri yaşamak temennisiyle Nice bereketli yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Daha çok profesyonelleşip, ticari yaşamda rasyonel davranacağız

 

Aliağa’nın Türkiye ekonomisinin küçük bir örneği olduğunu kaydeden Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı M. Ender Özer ““15 yıl ve daha uzun süredir İlçe ticaretine katkısını sürdüren üyelerimiz Odamızın olduğu gibi kentimizin de gururudur. Avrupa’da işletmeler 3-4 jenerasyondur kesintisiz ticari yaşamını sürdürüyor. Umuyorum ki üyelerimiz, aynı Avrupa’da gördüğümüz gibi uzun bir geçmişe dayalı birer kuruluş haline gelecektir. Hepimiz yaşayarak öğreniyoruz. Daha çok profesyonelleşip, ticari yaşamda daha çok rasyonel davranacağız. İşte burada uzun yıllardır ticaret yapan üyelerimize plaketlerini takdim edeceğiz. Bundan dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

FOTOĞRAFLAR:


FOTO 1 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/adnan-saka.JPG

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka

 

FOTO 2 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/adnansaka-enderozer.JPG

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka ve Meclis Başkanı M.Ender Özer

 

FOTO 3 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/vasfioktay-enderozer.JPG

Aliağa Ticaretinin duayenlerinden Ali Vasfi Oktay ve ALTO Meclis Başkanı M.Ender Özer

 

FOTO 4 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/semsettinozturk-enderozer.JPG

Aliağa Ticaretinin duayenlerinden Şemsettin Öztürk ve ALTO Meclis Başkanı M.Ender Özer

 

FOTO 5 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/ramazankaradag-enderozer.JPG

Gemi Söküm işinde faaliyet gösteren Ramazan Karadağ ve ALTO Meclis Başkanı M.Ender Özer

 

FOTO 6 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/enderozer-bahtiyarkardes.JPG

Gemi Söküm işinde faaliyet gösteren Bahtiyar Kardeş ve ALTO Meclis Başkanı M.Ender Özer

 

FOTO 7 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/hamdierdem-erolgungor.JPG

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan vekili Hamdi Erdem ve Erol Güngör

 

FOTO 8 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/bulentcakin-adnansaka.JPG  

Egegübre A.Ş Genel Müdürü Bülent Çakın ve Aliağa Ticaret Odası Yön. Kur. Bşk Adnan Saka

 

FOTO 9 http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/26112009/ademsimsek-ugurakyildiz.JPG

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Uğur Akyıldız ve Adem Şimşek