5 Kasım 2009 Perşembe

ALİAĞA TİCARET ODASI'NDAN UYGULAMALI KOSGEB TOPLANTISI

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN UYGULAMALI KOSGEB TOPLANTISI

 

ALİAĞA TİCARET ODASI VE KOSGEB, AÇIKLANAN DESTEKLER VE KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT İLE İLGİLİ 10 KASIM’DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPACAK.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI VE KOSGEB ALİAĞA’DAKİ TİCARET ERBABINA “ONLİNE UYGULAMALI SEMİNERLE” KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLMAYI ÖĞRETECEK.

 

FOTOĞRAFLI

 

 Aliağa Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, KOSGEB’in imalat dışındaki sektörlere de destek vermeye başlamasının ardından açıklanan Yeni kredi destek programı ve KOSGEB veri tabanına kayıt uygulamaları hakkında Aliağa Ticaret erbabının 10 Kasım Salı günü bilgilendirileceğini açıkladı.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI VE KOSGEB’DEN ONLİNE UYGULAMALI BİLGİLENDİRME

Aliağa Ticaret odası Başkanı Saka, 10 Kasım Salı günü Saat 14.00’de Aliağa Ticaret odası Seminer Salonunda KOSGEB ve Aliağa Ticaret odası işbirliğiyle “KOSGEB Destekleri Uygulamalı bilgilendirme toplantısı” düzenleneceğini, toplantıya tüm ticaret erbabının ilgi göstermesini istedi.

 

KOSGEB VERİ TABANINDAKİ İŞLETMEYE 25 BİN TL’YE KADAR KREDİ

KOSGEB’in yeni kredi desteği ile ilgili bilgi veren Saka; KOSGEB veri tabanına kayıtlı ticaret erbabına kredi desteği sağlandığını belirterek, “2.5 Milyar TL'lik yeni Kredi Destek Programı çerçevesinde başvuran ve gerekli şartları taşıyan Ticaret erbabı ile tüm KOBİ'lere, ilk 3 ayı ödemesiz geri kalanı aylık eşit taksitler halinde toplam 15 ay vadeli 25 bin TL üst limitli kredi kullandırılacak. Şahıs işletmelerinde işletme sahibinin kadın girişimci olması halinde kredi üst limiti 30 bin TL olacak. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı işletmelerimiz, direkt olarak bu kredi programı için anlaşma yapılan 17 bankaya başvurabilecek” dedi.

 

ALİAĞA’DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka, oda olarak üyelere etkin ve yerinde hizmet sunabilmek amacıyla KOSGEB’le birlikte bilgilendirme toplantısı yapılacağını ifade ederek, “Üyelerimizin KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olabileceği ve uygulamada karşılaşılan sorunlara çözüm bulmak amacıyla 10 Kasım Salı günü Saat 14.00’de KOSGEB bilgilendirme toplantısı düzenleyeceğiz. Toplantıda KOSGEB İzmir İşletme Geliştirme Merkez Müdürü Sayın Kazım Akgün ve Uzmanlar KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt yapıldığını uygulamalı olarak internette online sunumla anlatacak. Üyelerimizin sorularını yanıtlayacaklar.” Dedi.

 

Haber dokumanlari icin linklere tiklayiniz:

 

Text: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/05112009/alto-kosgeb.doc

 

Adnan Saka Foto: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/05112009/adnan-saka.JPG

 

Logolar: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/05112009/logo.tif