7 Kasım 2009 Cumartesi

TÜPRAŞ, EKONOMİYE MORAL VE GÜÇ VERİYOR.

TÜPRAŞ, EKONOMİYE MORAL VE GÜÇ VERİYOR…

 

TÜPRAŞ İZMİR RAFİNERİSİ MÜDÜRÜ ŞAHİN ÇALBIYIK, ALİAĞA TİCARET ODASI BAŞKANI ADNAN SAKA’YI ZİYARET ETTİ.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI BAŞKANI ADNAN SAKA; “TÜPRAŞ, KÜRESEL KRİZE RAĞMEN TEKNOLOJİ YENİLEME VE KAPASİTE GELİŞTİRME YATIRIMLARIYLA ALİAĞA VE ÜLKE EKONOMİSİNE MORAL VE GÜÇ VERİYOR”

 

FOTOĞRAFLI

 

ALİAĞA TİCARET ODASI

ALİAĞA- İZMİR (08.11.2009)- Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, 1970’li yılların başında kurulan TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi’nin, Aliağa’da ülke ekonomisi için hayati önemdeki stratejik sanayi kuruluşlarının Aliağa’ya gelmesinde öncü olduğunu bildirdi. Saka, TÜPRAŞ’ın ülke ekonomisine olduğu kadar Aliağa’ya da büyük katkıları olduğunu dile getirerek, “TÜPRAŞ’ın ilçemize yaptığı ekonomik ve sosyal sorumluluk katkılarının gelecekte daha da artacağına inanıyorum” dedi.

 

Aliağa Ticaret Odası, kentin öncü kuruluşu

TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Müdürü Şahin Çalbıyık, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Geçtiğimiz aylarda Mesut İlter’in ardından Batman’dan TÜPRAŞ İzmir Rafineri Müdürlüğü görevine getirilen Çalbıyık, Aliağa Ticaret Odası’nın yaptığı çalışmalarla kentte etkin ve öncü bir sanayi ticaret kuruluşu olduğunu dile getirdi.

 

Üretimi ve Sosyal Projeleriyle takdiri hak ediyor

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, ülke Sanayiinin amiral gemilerinden olan TÜPRAŞ’ın, küresel krize rağmen teknoloji yenileme ve kapasite geliştirme yatırımlarına devam etmesinin Aliağa ve Ülke ekonomisine moral ve güç verdiğini dile getirdi. Saka “Tüpraş ile gurur duyuyoruz. İlçemizde 1970’li yılların başında kurularak bölgemizde sanayiinin gelişmesinin önünü açan, istihdam yaratan ve üretimiyle ülkeye stratejik olarak can veren TÜPRAŞ, doğru bir özelleştirmenin ardından şimdi dünya devlerinden biri haline geldi. TÜPRAŞ ile gurur duyuyoruz. TÜPRAŞ, sadece üretimiyle değil, başta Meslek Lisesi Memleket Meselesi olmak üzere çeşitli sosyal projeleriyle de takdiri hak ediyor” Dedi.

 

TÜPRAŞ, Aliağa’ya yakınlık gösteriyor

Şahin Çalbıyık’a Aliağa’da çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen sosyal etkinliklere katılmasından dolayı teşekkür eden Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka, “TÜPRAŞ kurumsal olarak geçmişten bugüne Aliağa ile ekonomik- sosyal ilişkilerini her zaman üst düzeyde tutmuş ve kente faydalı olmuştur. Rafineri Müdürlerimiz ve çalışanlar Aliağa ile sosyal ilişkilerine büyük önem vermiştir. Geçmiş Rafineri Müdürümüz Mesut İlter gibi, Rafineri Müdürü olarak siz de bu anlayışı büyük bir titizlikle devam ettiriyorsunuz. Şahsım ve Aliağa Ticaret Camiası adına size ve TÜPRAŞ camiasına Aliağa’daki kurumlara ve Aliağa kamuoyuna gösterdiğiniz yakınlık ve samimiyetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

TÜPRAŞ en büyüklerden biri haline geldi

TÜPRAŞ Rafineri Müdürü Çalbıyık da, “TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi olarak, çevreye duyarlı, dünyayı takip eden ve kaliteli üretim yapan, üretim kapasitesini arttırmayı, teknolojisini yenilemeyi sürdürüyoruz. TÜPRAŞ bugün Avrupa ve Akdeniz’in en büyük kuruluşlarından biri haline geldi. Bunu bilerek sorumluluk anlayışıyla üretmeye devam ediyoruz. Bu süreçte büyük güç aldığımız Aliağa halkı ve kurumlarıyla diyalog ve işbirliğimiz her zaman sürecek” dedi.

 

Haber dokumanlari icin linklere tiklayiniz:

 

Text: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/08112009/alto-tupras.doc

 

Foto 1: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/08112009/alto-tupras.JPG

 

Foto 2: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/08112009/alto-tupras1.JPG

 

Foto 3: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/08112009/alto-tupras2.JPG

 

LOGOLAR: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2009/08112009/alto-tupras.png