19 Şubat 2010 Cuma

ALİAĞA'DA GENÇLERE FIRSAT: GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Aklınızda yeni bir iş fikri mi var? Bağımsız çalışmak istiyorum mu diyorsunuz? Ya da hanımlar evde oturmaktan sıkıldınız mı? Bu eğitimle içinizdeki girişimcilik ruhunu keşfedeceksiniz…

 

ALİAĞA’DA GENÇLERE FIRSAT: GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

 

KOSGEB ALİAĞA TİCARET ODASI VE ABİGEM ALİAĞA’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLEYECEK. ÜCRETSİZ EĞİTİME 25 KİŞİ KATILACAK

 

Aliağa Ticaret Odası, Türkiye’nin en büyük sanayi ticaret kentlerinden olmasına rağmen her geçen gün işsizlik sorununun arttığı Aliağa’da gençlere yeni iş olanakları oluşturmak amacıyla KOSGEB ve ABİGEM İşbirliğinde Girişimcilik Eğitimi yapacak.

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, içinde bulunduğumuz dönemde en önemli sermayenin “bilgi” olduğunu belirterek, “Kendi işini kurmak, emeğini ve iş gücünü kendi iş yeri için harcamak isteyen fakat nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyen üniversite öğrencileri, gençler, ev hanımları ve içinde girişimcilik ruhu taşıyan herkese yönelik önemli bir eğitimi Odamızda yapacağız. KOSGEB ve ABŞGEM tarafından gerçekleştirilecek ücretsiz eğitime girişimci ruhu olan herkesi davet ediyorum” dedi.

 

1-5 MART TARİHLERİNDE ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA YAPILACAK

KOSGEB İzmir İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü, Aliağa Ticaret Odası ve Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) işbirliğinde yapılacak eğitim 5 gün sürecek. 1 Mart 2010 Pazartesi günü başlayacak ücretsiz eğitim 5 Mart Cuma akşamı sona erecek. Eğitim katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlı olup, fazla başvuru olması halinde başvurusu sırası ve başvuruda doldurulan test puanına göre sıralama yapılacak

 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALİAĞA’DA İLK KEZ YAPILIYOR

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Aliağa’da özellikle genç işsizlerin sayısının hızla arttığına işaret ederek bu konunun önemli bir ekonomik ve sosyal sorun haline dönüştüğünü söyledi.  Saka, “Aliağa’da girişimcilik potansiyeli olan gençlerimize dönük önemli bir eğitime başlayacağız. Eğitimde; girişimcilik, iş kurma ve yönetme, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler verilecek. KOSGEB’e Aliağa’da böylesi bir eğitimi programına almasından dolayı teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

KATILIM 25 KİŞİ İLE SINIRLI, ACELE EDİN..

Ücretsiz olarak yapılacak Eğitim programına katılmak isteyenlerin Aliağa Ticaret Odası’na başvurmaları gerektiğini dile getiren Saka, “26 Saatlik bu eğitimin verimli geçmesi için katılımcı sayısı 25 ile sınırlandırıldı. Katılmak isteyenler acele etmeli. Başvuru formunda bulunan Girişimcilik testine verilen cevaplar ve başvuru sırası dikkate alınarak 25 kişilik kursiyerler belirlenecek” dedi.

 

Haber dokumanlari icin linklere tiklayiniz:

 

Text: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2010/20022010/girisim.doc

 

Afiş: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2010/20022010/afis.JPG

 

Adnan Saka: http://www.alto.org.tr/bultenfoto/2010/20022010/adnan-saka.JPG