27 Şubat 2010 Cumartesi

EGELİ GENÇLER ALİAĞA TİCARET ODASI'NDA

EGELİ GENÇLER ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA…

 

EGE BÖLGESİNİN DÖRTBİR YANINDA GENÇLER ALİAĞA TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

 

ALİAĞA TİCARET ODASI BAŞKANI ADNAN SAKA’DAN EGE BULUŞMASINA KATILAN GENÇLERE: DEMOKRASİYİ, ÇAĞDAŞ DEĞERLERİ YAŞAM TARZI HALİNE GETİRMİŞ, ÜRETEN BİR GENÇ KUŞAĞA İHTİYACIMIZ VAR. BU ANLAMDA SİZ GENÇLERE GÜVENİYORUZ”

 

Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun (UGP) “Ege Gençlik Buluşması 2010” adıyla Aliağa’da yapılan Ege Bölge Toplantısı Ege’nin dörtbir yanından gençleri Aliağa’da buluşturdu. Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka’yı ziyaret eden gençler, Aliağa’nın ekonomik gelişimi hakkında bilgiler aldı.

 

EGE BÖLGESİ GENÇLERİ ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA

Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGP) Ege Bölgesi toplantısı için Aliağa’ya gelen gençler, Aliağa Kent Konseyi Başkanı Sedat Güç başkanlığında Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka’yı ziyaret etti. Ziyarette; Aydın, Kuşadası, Afyon, Fethiye, Muğla, nazilli, Karabağlar, ödemiş, Manisa, Kütahya, Konak, Karaburun, Marmaris ve Didim Kent Konseyi Gençlik meclisleri üyeleri Aliağa’da Sanayi ve Ticaret alanlarını gezdi. Gençler Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka’dan Kentin gelişimi hakkında bilgiler aldı.

 

ALTO Başkanı Saka, UGP Ege Bölge Temsilcisi ve Denizli Gençlik Meclisi Üyesi Muhammed Akın, Aliağa Kent Konseyi başkanı Sedat Güç, Kent Konseyi Genel Sekreteri İlker Varol, Gençlik Meclisi eş başkanları Aslı Altuntaşoğlu ve Ahmet Zobranlı ile diğer il ve ilçelerden gelen Gençlik Meclisi temsilcilerine ziyaret anısına plaket sundu.

 

DEMOKRASİYİ, ÇAĞDAŞ DEĞERLERİ YAŞAM TARZI HALİNE GETİRMİŞ BİR GENÇ KUŞAĞA İHTİYACIMIZ VAR

ALTO Başkanı Adnan Saka, “Dünya ile birlikte Türkiye de hızla değişiyor. Bu değişimin ana dinamiği de gençlerimiz. Türkiye hem bölgesinde hem de küresel ölçekte güçlü rekabet edebilmek için genç insan kaynağının iyi yetişmesi, dünyayı tanıması lazım. Demokrasiyi, çağdaş değerleri yaşam tarzı haline getirmiş, üreten, araştıran, bir genç kuşağa ihtiyacımız var. Bu anlamda siz gençlere güveniyoruz.” Dedi.

 

UGP Ege Bölge Temsilcisi ve Denizli Gençlik Meclisi Üyesi Muhammed Akın da başkan Saka’ya Ege gençlik buluşmasına katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Kent Konseyleri sürdürülebilir kalkınmayı amaçlıyor. Yani insan ve çevre sağlığını koruyan, yurttaşlara kaliteli yaşam sunacak çevre ile barışık kalkınmayı tüm Türkiye’de egemen kılmak istiyoruz. Bu hedef, ancak gençlerimizin bu tür kurumlarda bir araya gelerek, yönetim süreçlerinde aktif rol alarak gerçekleştirilebilir.” Dedi.

 

Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGP) Ege Bölgesi toplantısı için Aliağa’ya gelen gençler Aliağa organize Sanayi Bölgesini de gezerek bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alacak