1 Mart 2010 Pazartesi

GİRİŞİMCİ ADAYLARI EĞİTİME BAŞLADI..

GİRİŞİMCİ ADAYLARI EĞİTİME BAŞLADI..

 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALİAĞA TİCARET ODASI'NDA BAŞLADI

 

KOSGEB, ABİGEM VE ALİAĞA TİCARET ODASI İŞBİRLİĞİNDE  ALİAĞA'DA DÜZENLENEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI.

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde gençler Girişimcilik eğitimi almaya başladı. KOSGEB, ABİGEM ve Aliağa Ticaret Odası işbirliğinde  Aliağa'da düzenlenen Girişimcilik Eğitimi başladı. Pazartesi günü başlayan eğitim 5 gün sürecek.  Eğitime başvuru sırası ve test sonuçlarına göre belirlenen 25 kişi katılıyor. Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, gençlerin donanımlı bireyler olarak iş hayatına atılmasıyla yapılacak işte başarı oranının artacağını kaydederek, “Aliağa'da ilk kez KOSGEB ve ABİGEM ile birlikte bu eğitimi düzenliyoruz. Talebin sürmesi halinde gelecekte de düzenleyeceğiz.” dedi.

 

PLANLAMA, İŞ KURMA VE YÖNETME EĞİTİMİ
Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda başlayan Eğitimin ilk gününde ABİGEM İzmir program Yöneticisi Ümit Evren, katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Evren, “Eğitim, girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak ve sağlıklı iş planı hakkında bilgilendirmek amacıyla kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik olarak düzenlendi. Beş gün boyunca Girişimci adaylarına girişimcilik, iş kurma ve yönetme, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler vereceğiz. ” dedi.

 

HER YIL İŞGÜCÜ PİYASASINA 700 BİN GENÇ KATILIYOR
Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Girişimciliği, ülke kalkınmasının temel unsuru olduğunu ifade ederek, “Altı milyona yakın işsizin bulunduğu, bunun büyük bölümünün de genç işsizlerimizden oluştuğu, her yıl işgücü piyasasına 700 bin gencimizin dahil olduğu düşünüldüğünde, girişimciliğin önemi daha iyi anlaşılır. Üretim ve istihdam için özel sektörümüzün hacmini büyütmek zorundayız. Bu da girişimciliğin arttırılmayla mümkündür” dedi.

 

GİRİŞİMCİLİK HAFTASI EĞİTİMLE KUTLANIYOR
Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Mart ayının ilk haftasının Girişimcilik Haftası olarak kutlandığını hatırlatarak, "Girişimcilik Haftasını İlçemizdeki gençlere girişimcilik eğitimi vererek değerlendiriyoruz. Toplam 26 Saatlik Eğitimin gençlerimize yeni ufuklar açacağına, gençlerimizin İş hayatına atılması için cesaret ve bilgi kazandıracağına İnanıyorum” dedi.