5 Nisan 2010 Pazartesi

ALİAĞA TİCARET ODASI'NDAN DIŞ TİCARETTE FIRSATLAR EĞİTİMİ

ALİAĞA TİCARET ODASI, DIŞ TİCARETTE FIRSATLAR EĞİTİMİ DÜZENLİYOR

 

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN DIŞ TİCARETTE FIRSATLAR

 

ALİAĞA TİCARET ODASI, GENÇ MEZUNLAR VE ŞİRKETLERE YENİ UFUKLAR AÇIYOR. ODA, DIŞ TİCARETİN İNCELİKLERİNİ VE BU ALANDAKİ BİLİNMEYEN FIRSATLARI EĞİTİM SEMİNERİNDE ÖĞRETECEK

 

Aliağa Ticaret Odası, 10-11 Nisan 2010 tarihlerinde iki günlük Dış Ticaret eğitim semineri düzenleyecek. Dış Ticaret alanında Türkiye ve dünyanın yakından tanıdığı Prof. Dr. Özcan Güven tarafından verilecek Seminerde; Temel İhracat- İthalat Eğitimi, Milli Destek Alan Fuarlar, Dış Pazar Araştırmaları, İhracat Teşvikleri ve İhracatta Pazarlama Konularında eğitim verilecek.

 

DIŞ TİCARETTE FIRSATLAR EĞİTİMİ

Aliağa Ticaret Odası, genç mezunların, kobilerin, dış ticaret yapmak isteyen kuruluşların, ihracatçı firmaların, sanayici ve iş adamlarının kendilerini geliştirmelerine, küresel pazarda söz sahibi olabilecek bilgi ve donanımı edinerek rakipleriyle mücadele güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacı ile düzenlediği eğitimler sürüyor. “Dış Ticarette Fırsatlar” konulu eğitim semineri 10 Nisan Cumartesi ve 11 Nisan Pazar günü Aliağa Ticaret Odası’nda yapılacak. 100 TL ücreti olan Eğitim Seminerine eğitim kalitesinin yüksek tutulması nedeniyle sınırlı sayıda kişi katılabilecek.

 

EĞİTİM, DIŞ TİCARET İÇİN CESARETLENDİRECEK

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Çeşitli programlar ve kişisel gelişim eğitimleriyle Aliağa’da dünyayı tanıyan, sert rekabet ortamında ayakta kalabilecek, nitelikli insan gücü oluşturmak, bölgemizdeki kuruluşları dış ticaret konusunda cesaretlendirmek amacıyla eğitimler düzenliyoruz. Geçtiğimiz ay KOSGEB ve ABİGEM işbirliğinde girişimcilik eğitimi düzenlemiştik. Bu ay da Dış ticarette fırsatlar eğitimi düzenliyoruz. Dış ticarete yönelmek isteyenler için çeşitli kurumlar tarafından bir çok olanak sağlanıyor. Ama bunlar yeterince tanınmıyor. Eğitimimizde bunlar hem şirket temsilcilerine hem de iş yaşamına atılmak isteyen gençlerimize anlatılacak” dedi.

 

Saka,  10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek eğitimle; Aliağa çevresinde işletme sahibi ve yöneticilerinin ihracat bilincini geliştirmek, işletmelerin ihracat sürecinde yaşadıkları sorunların çözümüne yardımcı olmak, ihracatçı ara elemanların yetişmesine katkı sağlayarak bölgesel istihdamı artırmanın amaçlandığını ifade etti.