14 Haziran 2010 Pazartesi

ALİAĞA TİCARET ODASI'NDAN ÜYELERİNE KOSGEB HİZMETİ

ALİAĞA TİCARET ODASI, KOSGEB VERİ TABANINA KAYDOLMAK YA DA BİLGİ GÜNCELLEMEK İSTEYEN ÜYELERİNE HİZMET SUNUYOR

 

ADNAN SAKA’DAN ODA ÜYELERİNE ÇAĞRI, “KOSGEB DESTEKLERİ YAKINDA ÇIKIYOR. FIRSATLARA HAZIRLIKLI OLMAK İÇİN KOSGEB’E KAYIT OLUP, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN.”

 

Aliağa Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, KOSGEB’in yeni destek programının Haziran ayı içinde kamuoyuna açıklanacağını belirterek, desteklerden yararlanmak isteyen işletmelere zaman kaybetmeden “hazırlığınızı yapın” çağrısında bulundu.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI ÜYELERİNE, KOSGEB İŞLEMLERİNDE DESTEK OLUYOR.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka, “KOSGEB desteklerinden ancak KOSGEB veri tabanında yer alan işletmeler faydalanabiliyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile KOSGEB, yeni destek programının kısa süre içinde açıklayacak. Üyelerimizin bu desteklerden faydalanmaları için biran önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmasında büyük fayda var. Önceki yıllarda kayıtlı işletmelerimizin de bilgi güncellemesi yapmaları gerekiyor. Aliağa Ticaret odası Olarak üyelerimizin KOSGEB’e üyelik ve bilgi güncellemelerinde her türlü desteği veriyoruz. Üyelerimiz, işlemlerini yapmak üzere Odamıza başvurabilir” dedi.

 

YENİ DESTEKLER KISA SÜRE İÇİNDE YAYINLANACAK

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka, yeni düzenlemeyle KOSGEB desteklerinden daha geniş bir kesimin faydalanabileceğini belirterek, “Yeni uygulamayla Hem desteklerin çeşitliliği artıyor hem de hedef kitle genişliyor. İşlemlerdeki bürokrasi de azaltılıyor. Desteklerin kısa süre içinde Resmi gazetede yayınlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

ÜYELERE “FIRSATTAN YARARLANIN” ÇAĞRISI

Başkan Saka, üyelerin, Aliağa Ticaret Odası internet sitesinden KOSGEB işlemleriyle ilgili detaylı bilgi alıp işlem yapabileceğini belirterek, “yeni desteklerin çıkmasına az bir süre kala üyelerimizin zaman kazanmasını istiyoruz. KOSGEB’e üyelik ücretsizdir ve aidat vb gibi ödemeler yoktur. Sadece her yıl bilgilerin güncellenmesi isteniyor. Bu önemli fırsattan üyelerimizin faydalanmasını diliyoruz” dedi.