16 Haziran 2010 Çarşamba

ÖĞRENCİLER, BOYA VE ÇİZGİLERLE ALİAĞA'YI RESMETTİ

ALİAĞA TİCARET ODASI “ALİAĞA'DA YAŞAM” KONULU RESİM YARIŞMASI DÜZENLEDİ

 

ALİAĞA TİCARET ODASI, SANAYİ TİCARET KENTİ ALİAĞA'YI ÖĞRENCİLERİN GÖZÜYLE GÖRDÜ. BAŞKAN ADNAN SAKA:, GENÇLERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZA KENTLERİNE VE GELECEKLERİNE SAHİP ÇIKMA BİLİNCİNİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ.”

 

ALİAĞA TİCARET ODASI’NIN ÜÇÜNCÜ KEZ DÜZENLEDİĞİ “ALİAĞA’DA YAŞAM” KONULU RESİM YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLER BİRBİRİNDEN GÜZEL RESİMLERİYLE YARIŞTI.

 

Aliağa Ticaret Odası’nın (ALTO) İlköğretim okulu öğrencileri arasında bu yıl  3. Kez düzenlediği “Aliağa’da Yaşam” Konulu resim yarışması sonuçlandı. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aliağa Ticaret Odası iştirakiyle oluşturulan Komisyon tarafından değerlendirilerek, dereceye giren eserler belirlendi. Yarışmada, iki farklı kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle verildi.

 

Törene; Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Erol Güngör, Hamdi Erdem, Yönetim kurulu üyeleri Ekrem Toker, Mehmet Keskin, Doğan Er, Uğur Akyıldız, Kürşat Tanrıkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Tatlıcı, Şube Müdürü Nasuh Gökdemir, öğrencilerin aileleri ve öğretmenler katıldı.

 

ÖĞRENCİLER İKİ FARKLI KATEGORİDE YARIŞTI

Yarışmada; Aliağa'yı nasıl gördüklerini farklı tekniklerle resmeden 1. Kademe öğrencilerinden Petkim İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi Cemre Çam 1. Kademe birincisi oldu. Petkim İlköğretim Okulu öğrencilerinden 1. A sınıfı öğrencisi Pelin Su Yağcı ikinci, Dilara Aras da üçüncü oldu. 1. Kademe ikincisi birinci sınıf öğrencisi Pelin Su Yağcı, sempatik tavırlarıyla ilgi odağı oldu.

 

6-7-8. Sınıfları kapsayan 2. Kategoride birinciliği Gazi İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Çağlayan Binboğa, ikinciliği Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Saadet Nur Macit, üçüncülüğü Petro Kimya İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencisi Onur Yanık kazandı.

 

ÖĞRENCİLER GÖZÜYLE RESİMLERDE ALİAĞA

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Tatlıcı, Aliağa Ticaret Odası’nın ilçede eğitime büyük katkıları olduğunu ifade ederek, “Aliağa Ticaret Odası, bizim eğitim faaliyetlerimizde de her zaman yanımızda yer aldı. Aliağa Ticaret Odası’nın, Müdürlüğümüz işbirliğinde düzenlediği resim yarışmasının da çocuklarımıza resim ve çevre sevgisini arttıracağını düşünüyorum” dedi.

 

ADNAN SAKA: “NASIL BİR ALİAĞA’YA ÖZLEM DUYULDUĞUNU GÖRMEK İSTEDİK”

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Bu yarışmayla, hızla gelişen Aliağa'nın, öğrencilerimiz gözüyle nasıl göründüğü, nasıl algılandığını ve nasıl bir Aliağa’ya özlem duyulduğunu görmek istedik. Bu tür eğitim aktiviteleriyle gençlerimize ve çocuklarımıza kentlerine ve geleceklerine sahip çıkma bilincini vermeye çalışıyoruz. Yarışmayı düzenlememizde ve her aşamada bize büyük desteği olan Aliağa İlçe milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz." Dedi.