9 Temmuz 2010 Cuma

HAYDİ ÇOCUKLAR YELKEN SPORUNU ÖĞRENMEYE...

 

ALİAĞA’DA ÇOCUKLARA DENİZ SPORLARI EĞİTİMİ VERİLİYOR

 

ALİAĞA DENİZ SPORLARI GENÇLİK KULÜBÜ, 1 TEMMUZ’DA ÖN PLAJLAR MEVKİİNDE FAALİYETLERİNE EĞİTİMLERLE BAŞLADI. EĞİTİMLER, YELKEN SPORUNDA DÜNYA 3.SÜ DİDEM ŞARMAN TARAFINDAN VERİLİYOR

 

YAZ GELDİ, TATİL BAŞLADI… HAYDİ ÇOCUKLAR YELKEN SPORUNU ÖĞRENMEYE…


Aliağa’da 1999 yılında kurulan Deniz Sporları Kulübü, 10 yıl aradan sonra faaliyete başladı. Aliağa Deniz Sporları Gençlik Kulübü Derneği (ADSK) Adıyla kurulan Kulüp, 1 Temmuz 2010 tarihinde fiilen faaliyetlerine başladı. Aliağa Ön plajlar mevkiinde bulunan kulüp merkezinde 8-14 yaş arası çocuklara yelken sporları eğitimi veriliyor.

 

EĞİTİMLER DÜNYACA ÜNLÜ HOCADAN

Optimist sınıfı Standart yarış tekneleriyle verilen eğitimlere ailelerin büyük ilgi gösterdiği kaydedildi. Aliağa’daki kurum ve kuruluşların büyük desteğiyle birçok deniz kulübünde olmayan tekne ve ekipmanlara sahip olan Kulüpte eğitimleri dünyaca üne sahip, dünya üçüncüsü sporcu Didem Şarman veriyor.

 

ÇOCUKLARA DENİZİ SEVDİRECEK

Aliağa Deniz Sporları Kulübü Sportif Koordinatörü Şener Cirit, Aliağa’nın deniz kıyısında olmasına rağmen denizden yeterince faydalanmadığını ifade ederek, “Aliağa’da deniz sporları için her şey mevcut. Temiz bir deniz, rüzgârımız ve güvenli bir iç körfezimiz var. Kulübümüz böylesine güzel bir sahil kentinde denizi ve deniz sporlarını sevdirmek üzere ön plajlardaki kendi yerinde faaliyete başladı. Tekne ve teknik ekipmanlarımızın sayısı hızla artıyor. Kulübümüze destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

EĞİTİMLERE BAŞVURULAR BAŞLADI

8- 14 yaş dönemi çocuklara 3 Haftalık Paket eğitim verildiğini kaydeden Spor Koordinatörü Şener Cirit, “Eğitimlerimiz, Dünya şampiyonlarında başarılar kazanmış hocamız Didem Şarman tarafından 3 haftalık paket eğitimler şeklinde, haftada 3 gün veriliyor. Can güvenliği önlemlerinin üst düzey alındığı eğitimlerimiz sonunda başarı sertifikası verilecek” dedi.

 

BAŞVURULAR ALİAĞA TİCARET ODASI’NA YAPILACAK

Aliağa Deniz Sporları Kulübü tarafından açılan yelken eğitimlerine başvurular Aliağa Ticaret Odası’na yapılacak. Başvurularda sağlık raporu da isteniyor. Eğitimlere başvurular ve kayıt ilgili olarak detay bilgiler 0532 431 0043 nolu telefondan alınabilecek.

 

ANTRENÖR DİDEM ŞARMAN KİMDİR?

Aliağa Deniz Sporları Gençlik Kulübü’nde yelken eğitimleri vermekte olan Antrenör Didem Şarman 1986 Karşıyaka doğumludur. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şarman,  Yelken sporuna 1995 yılında Foça Yelken Kulübü'nde optimist ile başladı. .4 sene optimistte yarışıp bölge, il ve Türkiye'de çeşitli dereceler aldıktan sonra Karşıyaka Yelken Kulübü'nde yarışma hayatına lazer 4.7 ile devam etti. 2002 de milli takıma seçildi. Laser radial, 4.20,4.70 teknelerinde yarışlara katıldı. 2004’de antrenörlüğe başladı. 2004 İstanbul Yelken Kulübü yaz okulu ve optimist C takımı, 2005 Foça Yelken İhtisas Kulübü laser ve optimist A ve B takımları, 2006 Karşıyaka Yelken Kulübü optimist alt yapı, 2007 ve 2008 Göztepe Yelken kulübü Optimist ve laser A takımlarını çalıştırdı.

 

BAŞARILARI:

 

2001

Bayanlar Türkiye 2. genel klasman 12.

Laser Trofe genel klasman 6,Bayanlar 1.

Orhan Aydın Kupası bayanlar 1.

 

2002

Federasyon kupası Bayanlar 1.  genel klasman 3.

Yarıyıl Kupası(milli takım seçmeleri) 11. bayanlar 1.

Laser Europa Cup Genel Klasman 6. bayanlar 1.

Türkiye Şampiyonası 3. genel klasman 12.

Trofe Bayanlar 3.

Orhan Aydın bayan 2.

 

2003

2003 Federasyon kupası Bayanlar 1.

Türkiye Şampiyonası bayanlar 3.sü genel klasman 13.

Dünya Şampiyonası Bayanlar 3.

 

Aldığı Plaketler

2002 Olimpiyat meşalesi ödülü

2003 Türkiye Yelken Federasyonu yılın başarılı sporcusu ödülü

2003 İstanbul Üniversitesi yılın en başarılı sporcusu ödülü

2003 Başbakanlık onur ödülü

2004 Denizlere saygı platformu onur ödülü