29 Kasım 2010 Pazartesi

Sapancı ve İşaretçiler Sertifikalarını aldı

Aliağa’da Vinç çalıştırılan Sanayi Sektörlerinde iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından büyük önem taşıyan Sapancı ve İşaretçiler, Aliağa Ticaret Odası ile Makine Mühendisleri Odası işbirliğinde Sertifikalandırıldı.

 

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Yaptığımız eğitimlerle reel sektörde, sanayide emek yoğun çalışanlara ya da çalışacak olan potansiyel hedef kitleye bilgi, beceri ve deneyim kazandırarak sertifikalandırıyoruz.”

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesinin, Aliağa ilçesindeki Sanayi sektörlerinde ve inşaat gibi yapım işlerinde çalışan vinçlerin, operatörleri ile işaretçileri arasında güvenli iletişimin sağlanması amacıyla istihdam edilen “işaretçi ve Sapancı”lar için düzenlediği eğitim seminerinde başarı gösterenlere sertifikaları verildi.

 

13 Kasım’da Makine Mühendisleri Odası Eğitimcilerinden, Makine Mühendisi A. Özgen Öngel tarafından gerçekleştirilen Eğitim Seminerinde katılımcı sayısı 15 ile sınırlanmasına rağmen yoğun istek üzerine 35 katılımcı eğitime katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştı.  

 

Sapancılara sertifikaları Aliağa Ticaret Odası’nda verildi

Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlenen törene; ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Aliağa Temsilcisi Tugay Yıldırım, ALTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile Makine Mühendisleri Odası ilçe temsilciliği yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Aliağa Ticaret Odası’nın, Sanayi sektörlerinde emek yoğun çalışanlara yönelik eğitim ve sertifikalandırma çalışmalarının yıllardır sürdüğünü ifade eden ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, “Yaptığımız eğitimlerle reel sektörde, sanayide emek yoğun çalışanlara ya da çalışacak olan potansiyel hedef kitleye bilgi, beceri ve deneyim kazandırarak sertifikalandırıyoruz. Hem halen bu işlerde çalışanların hem de iş arayıp çalışmak isteyenlerin bu tür sertifika programlarından geçmesi hem iş dünyasında verimliliği arttıracak, hem de iş güvenliği ve işçi sağlığını güvenceye alacaktır. Bize bu eğitim çalışmasında destek veren Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Aliağa Temsilciliği, eğitime çalışanlarını gönderen iş kuruluşlarımız ile katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

Adnan Saka; “Reel sektörü ilgilendiren eğitimler sürecek”

Saka, Aliağa Ticaret Odası’nın iş dünyasında verimlilik, kalite ve iş güvenliği işçi sağlığını koruyup geliştirmeye yönelik eğitimlerinin süreceğini ifade eden Saka, “Önümüzdeki günlerde Halk Eğitim Merkezi ve Makine Mühendisleri Odamızla işbirliğinde reel sektörü ve insanlarımızı yakından ilgilendiren konularda, istihdam şansını arttıracak şekilde sertifikalı eğitim programlarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Aliağa Temsilcisi Tugay Yıldırım da, “Odaların işbirliği güzel bir eğitimin gerçekleştirilmesini sağladı. Bu eğitimde sertifika alan katılımcılarımız çalıştıkları yerlerde daha bilinçli ve sağlıklı şekilde işlerini ve kendi sağlıklarını tehlikeye atmadan çalışabileceklerdir” dedi.

 

Konuşmaların ardından katılımcılara Sertifikaları, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Er, Meclis Başkan vekili Ömer Ertürk, Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Aliağa Temsilcisi Tugay Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildi.