24 Ocak 2011 Pazartesi

Aliağa'da Emlak Danışmanlığı kursu açılıyor

Aliağa’da Emlak Danışmanlığı kursu açılıyor

 

Aliağa Ticaret Odası ve TÜPRAŞ Aliağa Halk Eğitimi Merkezi İşbirliğinde Aliağa’da MEB Sertifikalı Emlak Danışmanlığı eğitimi verilecek. 100 Saatlik eğitime büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

 

Son yılların gözde sektörleri arasında yer alan Emlak Danışmanlığı mesleğine kalite, güven ve standart getirmek için Aliağa Ticaret Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde sertifikalı eğitim programı düzenlenecek.

 

Son yılların gözde sektörleri arasında yer alan Emlak Danışmanlığı mesleğine kalite, güven ve standart getirmek için Aliağa Ticaret Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde MEB sertifikalı eğitim programı düzenlenecek. Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılacak eğitim 4 hafta ve 100 Saat sürecek.

 

MEB Onaylı Sertifika verilecek

Aliağa Ticaret Odası ile Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi arasında çeşitli eğitimlerin işbirliği halinde yapılmasına olanak sağlayacak protokol imzalandı.  Aliağa Ticaret Odası ile TÜPRAŞ Aliağa Halk Eğitimi Merkezi arasında kentin ihtiyacına yönelik eğitim programları düzenlenmesine ilişkin protokol imzalanmasının ardından açılan Emlak Danışmanlığı kursuna 160 kişi başvurdu. Eğitim 24 Ocak Pazartesi günü başlayıp 18 Şubat 2011’de sona erecek. Eğitimi başarıyla tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Emlak danışmanlığı Sertifikası verilecek.

 

100 saatlik eğitim Aliağa Ticaret Odasında

Haftanın dört günü 18.00- 21.45 Saatleri arasında Aliağa Ticaret Odası’nda, Cuma günleri ise Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek 100 saatlik eğitim programıyla mesleğin ilkeleri, temel kavramları, çalışma prensipleri, müşteri ilişkileri gibi mesleğin icrasında gerekli olan bilgiler verilecek.

 

Sektörde hizmet kalitesi artacak

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Gayrimenkul sektörünün her alanında olduğu gibi, emlak danışmanlığı konusunda da eğitim, bilgi ve deneyimin öneminin arttığını söyledi. Sektörde sertifikası olmayanların ve Gelişimi takip edemeyenlerin meslekte kalmasının zor olduğunu kaydeden Saka, “Avrupa Birliği uyum sürecinde tüm alanlarda olduğu gibi emlak danışmanlığı sektöründe de kalitenin arttırılmasına yönelik düzenlemeler yapılıyor.  Ülkemizde yaşamın her alanında artan kalite standardı bu meslekte de artıyor. Toplumda herkesi yakından ilgilendiren emlak ve gayrımenkul konusunda hizmet verecek olanların bu eğitimden geçmesi birçok sorunu ortadan kaldıracağı gibi hizmet kalitesini de yükseltecektir.” dedi.

 

Sertifikalı Emlak Danışmanlığı eğitim programına katılmak isteyenler Aliağa Ticaret Odası’nın 6164151, Halk Eğitim Merkezi’nin 6160593 nolu telefonlarından bilgi alabilecek.