17 Ocak 2011 Pazartesi

Aliağa'da Ücretsiz Proje Yazma eğitimi düzenlenecek

İZKA’ya proje sunmak isteyenlere büyük fırsat…  İzmir Kalkınma Ajansı Mali desteklerine dönük proje yazma eğitimi 19 Ocak’ta Aliağa’da yapılacak.

 

Aliağa’da İzmir Kalkınma Ajansı tarafından proje teklifleri beklenen “Kırsalda ekonomik çeşitlilik” ve “Turizm’de Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” konulu Mali destek programları için ücretsiz Proje yazma Eğitimi düzenlenecek

 

İZKA’dan Aliağa’da ücretsiz proje yazma eğitimi

 

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından 30 Aralık 2010 tarihinde açıklanan ve İzmir kamuoyundan proje teklifleri beklenen “Kırsalda ekonomik çeşitlilik” ve “Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” alanlarındaki iki mali destek programı için Aliağa Ticaret Odası’nda ücretsiz proje yazma eğitimi düzenlenecek.

 

Ücretsiz proje Eğitimi 19 Ocak Çarşamba Aliağa Ticaret Odası’nda

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İZKA Kalkınma Kurulu Üyesi Adnan Saka, Oda üyelerini ve Aliağa kamuoyunu İzmir Kalkınma Ajansı destekleri konusunda bilgilendirerek, 19 Ocak Çarşamba günü 10.00-17.30 Saatleri arasında Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılacak ücretsiz eğitimde İZKA uzmanları tarafından proje yazımı ile ilgili uygulamalı çalışma gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Proje fikri olanlara  ücretsiz eğitim daveti

ALTO Başkanı Saka, Aliağa’nın İZKA mali destek programlarına daha fazla proje teklifi sunması için yoğun çaba gösterdiklerini ifade ederek, “Aliağa’nın İZKA Mali desteklerinden daha fazla pay alması için Odamız ve İZKA işbirliğinde çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Mali destek programları hakkında bilgilendirme toplantısı yaptık. 19 Ocak Çarşamba günü saat 10.00- 17.30 arasında Odamız seminer salonunda proje yazma eğitimi gerçekleştireceğiz. Kalkınma Ajansı uzmanlarımız bu eğitimde, proje fikri olup da bu konuda proje oluşturmakta güçlük çekenlere kapsamlı bir proje hazırlama eğitim verecek. Proje fikri olan herkesi bu ücretsiz eğitim programına katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

Projeler 25 Mart 2011’e kadar İZKA’ya verilecek

Saka, İzmir Kalkınma Ajansı’nın yeni mali destek programlarının 30 Aralıkta Proje tekliflerine açıldığını hatırlatarak, “Bu Mali destek programlarıyla 18 Milyon TL’lik bir kaynak İzmir’de proje başvuru sahiplerine kullandırılacak.  Bu tutarın 6 Milyon TL’si ‘Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik’,  12 Milyon TL’si ise ‘Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik’ Mali Destek Programları kapsamında kullandırılacak. Projeler 25 Mart 2011 tarihine kadar İZKA’ya verilecek” dedi.