28 Mart 2011 Pazartesi

ALİAĞA İŞ DÜNYASI'NA VERGİ SEMİNERİ..

ALİAĞA TİCARET ODASI VE ALİAĞA VERGİ DAİRESİ, VERGİ BORÇLARININ YENİDEN YAPILANDIRILMASI KONUSUNDA ALİAĞA’DAKİ TİCARET ERBABI, ESNAF VE TÜM İŞ DÜNYASINI BİLGİLENDİRECEK

 

ALİAĞA İŞ DÜNYASI, VERGİ BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK

 

ALİAĞA İŞ DÜNYASI’NA VERGİ SEMİNERİ..

 

ALİAĞA-İZMİR (28.03.2011)-  Aliağa’da ticaret erbabı, esnaf, Serbest Muhasebeci ve mali Müşavirler ile tüm iş dünyası Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa Vergi Dairesi tarafından Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda bilgilendirilecek. 30 Mart Çarşamba Saat 10.30’da Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenlenecek Seminerde, İzmir Vergi Dairesi Vergi Denetmenlerinden Serhan Kaya ve Birol Gümüşay, katılımcıları 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılması Kanunu’nun Vergi borçlarıyla ilgili hükümleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

 

30 Mart Çarşamba günü yapılacak Seminerde Kesinleşmiş Kamu Alacakları, İnceleme ve Tarhiyat Aşamasındaki Alacaklar, Matrah Artırımı ve Stok Beyanı başta olmak üzere yeniden yapılandırma kapsamındaki Vergi ile ilgili hususlara açıklık getirilecek.

 

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Şubat ayında yürürlüğe giren 6111 Sayılı  Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılması Kanunu’nu, iş dünyasına bir çok fırsat getirdiğini ifade ederek, Aliağa’daki ticaret erbabı, esnaf, kobiler ve iş dünyasında yer alan herkesin azami şekilde faydalanmasını istedi.

 

Aliağa Ticaret Odası ile Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün konu ile ilgili olarak tüm mükellefleri bilgilendireceğini kaydeden Saka, “Yasa kapsamında Vergi borçlarına ilişkin faizler siliniyor. Ana para borcu 36 aya kadar taksitlendiriliyor. Matrah artırımı uygulamasıyla geçmişe dönük bir rahatlama gelecek. Yasa’dan 2 Mayıs’a kadar yararlanılabilecek. Üyelerimizin ve iş dünyasında yer alan herkesin yasa kapsamında yeniden yapılandırma imkanlarından faydalanmasını istiyoruz. 30 mart Çarşamba günü saat 10.30’da Odamızda düzenleyeceğimiz bilgilendirme seminerinde yasanın getirdiği tüm fırsatları üyelerimizle ve iş dünyasıyla paylaşacağız” Dedi.

 

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka; Vergi, SGK, Esnaf Kredi kefalet Borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemelerin olumlu olduğunu, ancak vergi ve diğer ödeme yükümlülüklerini zamanında yerine getiren ticaret erbabına da çeşitli kolaylık ve indirim olanaklarının sağlanması gerektiğini dile getirdi.