1 Mart 2011 Salı

TORBA YASA, ODA AİDAT GECİKME ZAMLARINA AF GETİRDİ.

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE ÇAĞRI;  “TORBA YASA İLE ODA AİDAT GECİKME MİSİL ZAMLARINA AF GELDİ. 31 AĞUSTOS’A KADAR AİDAT ASILLARINI ÖDEYEN ÜYELERE GECİKME ZAMMI UYGULANMAYACAK”

 

TİCARET ERBABI, SANAYİCİ VE KOBİ’LERE TORBA YASA’DAN ODA AİDAT BORÇLARI GECİKME ZAMMI AFFI GELDİ.

 

FOTOĞRAFLI

 

ALİAĞA- İZMİR (01.03.2010)-  Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Torba Yasa” ile Sanayici ve Ticaret Erbabının üyesi oldukları Odalara olan aidat borcu gecikme zammına af getirildiğini kaydetti.

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, kamuoyunda “Torba yasa” olarak bilinen “6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” kanununun, Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine önemli bir imkân sunduğunu ifade ederek, “5174 Sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren Odalarımızda, üyelerimizin de yine kanundan kaynaklanan yükümlülükleri bulunuyor. Bu yükümlülüklerden biri de oda aidatının ödenmesidir. (Torba Yasa) olarak bilinen 6111 Sayılı kanun, Bağlı olduğu Oda’ya aidat borcu olan üyelere bir fırsat sunuyor. Oda üyeleri 1 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere 31 Ağustos 2011 tarihine kadar aidat borçlarının anaparalarını ödemeleri halinde borçlarının tüm geçmiş yıl gecikme zammı ödemelerinden muaf olacaktır.” Dedi.

 

AİDAT BORÇLARI GECİKME ZAMMINA AF FIRSATI

Esnaf ve ticaret erbabının yaşadığı sıkıntılar nedeniyle aidat ödemekte dahi güçlük çektiğini anımsatan Saka, “Odalarımızın üyeleri olan ticaret erbabımız, KOBİ’lerimiz, Sanayicimiz ekonomik nedenlerle çok zor dönemler geçirdi. Özellikle Son 2 yılda yaşanan ekonomik kriz ve buna bağlı olumsuzluklar üyelerimize büyük sıkıntılar yaşattı. Son dönemde ekonomik verilerde görmeye başladığımız iyileşmeden umutluyuz. Bu kapsamda Torba Yasa’nın sunduğu fırsatların önemli olduğunu düşünüyoruz. Oda aidatlarına ilişkin gecikme zammı ve diğer kamu alacaklarına ilişkin düzenlemelerden üyelerimizin azami şekilde faydalanmalarını rica ediyoruz” dedi.

 

Aliağa Ticaret Odası üyelerinin Torba Yasa ve Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgilenmeleri için kısa süre içinde bilgilendirme toplantılarının başlayacağını ifade eden Saka, Oda üyelerinin aidat durumlarıyla ilgili 0232 6164151 nolu telefon, bilgi@alto.org.tr mail adresi aracılığıyla bilgi alabileceğini kaydetti.