5 Nisan 2011 Salı

SGK Borçlarının yeniden yapılandırılması

SGK Borçlarının yeniden yapılandırılması…

 

Aliağa Ticaret Odası ve Sosyal Güvenlik Kurumu, Aliağa’da, Torba yasa kapsamında Sosyal Güvenlik borçlarına ilişkin getirilen yapılandırma fırsatlarını seminerle tanıtacak.

 

Aliağa İş dünyası, Torba Yasa’nın SGK Mevzuatına Getirdiği Yeni Düzenlemeler Konusunda Bilgilendirilecek

 

Fotoğraflı

 

Aliağa Ticaret Odası

Aliağa- İzmir (05.04.2011) -  Sosyal Güvenlik Kurumu Aliağa Merkez Müdürlüğü ile Aliağa Ticaret Odası tarafından 7 Nisan Perşembe günü “Sosyal Güvenlik Kurumuna olan Borçların yapılandırılması” konulu seminer düzenleyecek. Aliağa Ticaret Odası’nda yapılacak seminerde, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 Sayılı Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması kanunu ve 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na ilişkin yeni düzenlemeler hakkında Oda üyeleri, Vatandaşlar, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile Aliağa iş dünyasına kapsamlı bilgi verilecek.

 

7 Nisan Perşembe Saat 15.00’de Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleşecek seminerde SGK İzmir İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Uzmanları Ufuk Akpınar ve Hüseyin Çağkan, katılımcılara, kuruma olan borçların yeniden yapılandırmasıyla mükelleflere getirilen ödeme kolaylıklarını açıklayacak.

 

-İşveren ve Sigortalılar ile tüm ilgilileri bekliyoruz-

SGK Aliağa Merkez Müdürü Bilgin Bilgili, Seminere Aliağa’da, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgisi bulunan herkesi davet ettiklerini ifade ederek, “6111 Sayılı Yasa İşveren ve sigortalılara borçlarını ödeme kolaylığı getiriyor. Yasa’dan azami şekilde faydalanabilmek için biran önce işlemlerin yapılmasında büyük yarar var. 7 Nisan’da düzenleyeceğimiz bilgilendirme seminerine işveren ve sigortalıları ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerimiz ile tüm ilgililerin katılımını rica ediyoruz” dedi.

 

-Yapılandırma çözümlerini önemsiyoruz-

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, 6111 ve 5510 Sayılı Yasalar ile çalışma yaşamında köklü değişiklikler meydana getirdiğini ifade ederek, yeni yasal düzenlemelerin iyi anlaşılması ve borç ödemelerine getirilen yapılandırma fırsatından azami şekilde yararlanılması gerektiğini söyledi.

 

Saka, “Son iki yılda yaşanan küresel krizin iş dünyamıza olumsuz etkilerini gidermek için yapılandırma çözümlerini önemsiyoruz. Herkesin Torba Yasa olarak bildiği 6111 Sayılı Yasa, İş ve çalışma yaşamımızda önemli değişiklikler ve fırsatlar getiriyor. Aliağa’da ticaret erbabımız ve çalışma yaşamında yer alan işveren ve sigortalıları bilgilendirme toplantımıza katılmaya ve yasadan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.