9 Ağustos 2011 Salı

AFRİKA'NIN ÇIĞLIĞI'NA ALİAĞA'DAN SES GELDİ..

AFRİKA’NIN ÇIĞLIĞI’NA ALİAĞA’DAN SES GELDİ..

 

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE AFRİKA’YA YARDIM ÇAĞRISI

 

ALİAĞA TİCARET ODASI BAŞKANI SAKA; AFRİKA’NIN FERYADINI TÜM İNSANLIK OLARAK DUYMALIYIZ. RAMAZAN AYINI YAŞADIĞIMIZ ŞU DÖNEMDE, MİLYONLARCA İNSANIN BİZİM DESTEĞİMİZE İHTİYACI VAR.

 

FOTOĞRAFLI

 

ALİAĞA TİCARET ODASI

ALİAĞA- İZMİR (09.08.2011)- Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Oda üyelerine milyonlarca insanın açlık sorunu yaşadığı Afrika ülkelerine yardım çağrısı yaptı. Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanı Adnan Saka, düzenlediği basın toplantısıyla TOBB tarafından ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili üyeleri ve Aliağa kamuoyunu bilgilendirdi. Saka, Afrika’da son 60 yılın en büyük kuraklık ve açlık sorununun yaşandığını ifade ederek, “Afrika’nın feryadını tüm insanlık olarak duymalıyız. Ramazan ayını yaşadığımız şu dönemde, milyonlarca insanın bizim desteğimize ihtiyacı var. Birliğimiz TOBB tarafından açılan yardım kampanyasına üyelerimiz ve vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” Dedi.

 

STK’LARIN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUK

Afrika’nın yıllardır kuraklık, açlık, siyasi istikrarsızlıklar ve iç savaşlar nedeniyle insanlık dramı yaşanan bir kıta olduğunu kaydeden Saka, “Kuraklık ve açlığın pençesindeki başta çocuklar olmak üzere tüm Afrika halkına yardım eli uzatmak biz meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının üzerine düşen bir sorumluluktur. 21. yüzyılda, insanlık dramının yaşandığı Afrika’yı hep birlikte yaşatmalıyız. Aliağa Ticaret Odası olarak, çatısı altında bulunduğumuz TOBB tarafından ülke genelinde başlatılan kampanyayı gönülden destekliyoruz.” Dedi

 

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka, TOBB tarafından başlatılan Afrika’ya yardım kampanyasıyla ilgili de bilgi vererek Oda üyeleri ve Aliağa kamuoyunda destek çağrısında bulundu.

 

TOBB YARDIM HESABI: IBAN: TR38 0006 4000 0014 3750 0003 33

Saka açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “TOBB tarafından 1 ay sürecek bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Kampanya için yardımlar Türkiye İş Bankası TOBB Şubesindeki “TOBB- Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” altındaki 4375-333 nolu TL hesabına (IBAN: TR38 0006 4000 0014 3750 0003 33)  yatırılabilecek. Bu hesapta toplanan bağış tutarı T.C Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hesabına toplu olarak transfer edilecek. Ramazan ayını yaşadığımız, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı bu dönemde küçük desteklerimizde Afrika’daki çocukları kurtarabiliriz. Oda üyelerimiz ve vatandaşlarımızın desteklerini kampanyaya desteklerini bekliyoruz”

 
--
..............
www.alto.org.tr