26 Haziran 2012 Salı

ALİAĞA'DA İMZALANAN PROTOKOL İLE AŞÇILIK KURSU BAŞLIYOR - Basın BülteniALİAĞA’DA İMZALANAN PROTOKOL İLE AŞÇILIK KURSU BAŞLIYOR

ALİAĞA TİARET ODASI, ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ İLE PROTOKOL İMZALADI.

ALİAĞA’DA EĞİTİMLERİN KALİTESİ VE ÇEŞİTLİLİĞİ İMZALANAN PROTOKLLE DAHA İLERİ TAŞINACAK

Aliağa Ticaret Odası(ALTO), eğitim kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi(ATHEM) ile protokol imzaladı. İmzalanan bu protokolün ardından, ALTO ve ATHEM işbirliği ile 4 Temmuz 2012’de başlayacak, 272 saat sürecek Uygulamalı Aşçılık Kursu organize edildi.

Kursiyerler için gerekli desteği sağlayacağız

İmzalanan protokol kapsamında iki kurumun birlikte hareketle çeşitli alanlarda mesleki eğitimler vereceğini belirten ATHEM Müdürü Hasan Dikbaş, kursiyerlerin meslek ve iş edinmeleri için de girişimlerde bulunulacağının altını çizdi.

Üyelerimiz için olduğu kadar Aliağa Halkı için de faydalı şeyler yapmaya çalışıyoruz

ALTO Başkanı Adnan Saka protokol imzalamanın her iki tarafa da sorumluluk getirdiğini ve bunun kurumlar arası çalışmalarda gereklilik olduğunu belirtirken, ”Biz Oda olarak üyelerimizi önemsediğimiz kadar halkımıza da faydalı işler yapmayı arzuluyoruz ve bu anlamda çalışmalarda bulunuyoruz. Örneğin, geçtiğimiz dönemde tüm Aliağa için gerçekleştirdiğimiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonucunda iki kişi kendi işletmelerini kurdu. Bu durumu önemsiyoruz ama yeterli bulmuyoruz. Daha fazla çalışma ile Aliağa’ya çok sayıda işletme kazandırmak ve birçok kişinin iş sahibi olmasını sağlamak en büyük amaçlarımız arasında. ATHEM ile imzaladığımız bu protokolle de benzer hedefler içerisindeyiz. Birlikte hareketle ilk çalışmamız Uygulamalı Aşçılık Kursu olacak. Her kesimden isteyenlerin katılabileceği kursların ilk dönem kayıtları tamamlanma aşamasında ve 4 Temmuz tarihi itibari ile kurslara başlayacağız. Yoğun ilginin olduğu kurslarımızı farklı gruplar şeklinde gerçekleştireceğiz. Kurs bitiminde umarım kursiyerler iş sahibi olabilirler ve istihdam edilirler, biz bu konuda da gerekli desteği sağlamaya hazırız” dedi.

Haber Fotoğrafları:

Protokol imzalanırken


Ömer Gül
Basın Sorumlusu
 
Kazım Dirik Mah. 262 Sk. No:29
35800 Aliağa - İZMİR
**********************************
Tel     : +90 232 616 41 51
Fct     : +90 533 416 14 57
Fax    : +90 232 616 67 72
**********************************