5 Ekim 2012 Cuma

İZMİR'İN İLÇE ODA BAŞKANLARI ALİAĞA'DA BULUŞTU - Basın Bülteni


İZMİR’İN 8 İLÇE ODASI ALİAĞA’DA BULUŞTU

İZMİR’İN İLÇE ODA BAŞKANLARI ALİAĞA’DA BULUŞTU

İZMİR’İN İLÇE ODA BAŞKANLARI ODALARIN ORTAK SIKINTILARINI KONUŞTU

İzmir’in ilçe odalarının başkan ve genel sekreterleri Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO) bir araya geldi, odaların ortak sıkıntılarını konuştu.

8 İlçe Odası Aliağa Ticaret Odası’nda bir araya geldi

Aliağa, Tire, Torbalı, Menemen, Bergama, Ödemiş, Selçuk, Bayındır ticaret odalarının Başkan ve Genel Sekreterlerinin katıldığı toplantıda üyelere daha etkin hizmet verebilmek için kanuna uygun olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Akreditasyon Sistemi(Kalite-hizmet standardı) kapsamında sıkıntılara ne tür çözümler üretilebileceği ve gelişimin nasıl sağlanacağı tartışıldı.

TOBB Akreditasyon Sistemi Odalar tarafından sahiplenilmeli

Avrupa’daki odalarda işleyişin temelini oluşturan Akreditasyon Sisteminin TOBB tarafından Türkiye’de uygulandığını ve sisteme tüm odaların sahip çıkması gerektiğini belirten ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka:”Akreditasyon Sistemine sahip çıkmamız ve sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için Oda Başkan ve genel sekreterlerine büyük iş düşüyor. İzmir’in ilçe odaları olarak bir araya gelişimizin temelinde hizmet standartlarımızı ne yönde geliştirmemiz gerektiği yatıyor. Bunun da üye taleplerinin daha yoğun alınarak ve toplanan taleplerin, üye beklentilerinin daha iyi analiz edilerek yapılmasıyla daha hızlı gerçekleşeceğini düşünüyoruz” dedi.

Avrupa odalarından iyi uygulama modelleri transfer edilmeli

Odalarda hizmet standartlarının yükseltilebilmesi için görüşlerini dile getiren ALTO Meclis Başkanı M. Ender Özer Avrupa’nın önde gelen odalarının verdikleri hizmetlerin incelenmesinin yararlı olacağını belirtti. Özer, TOBB Akreditasyon sistemi kapsamında Avrupa’da hizmet seviyesi ileri odalarla kardeş oda olunabileceğini, bu yöntemle verilen hizmetlerin yakından incelenmesinin mümkün olabileceğini ifade etti. Avrupa’dan daha iyi bir hizmet modelinin alınmasının ülkeye ya da odalara prestij anlamında bir şey kaybettirmeyeceğine inandığını söyleyen Özer, bilgi alışverişinin TOBB Akreditasyon Sisteminin bir gerekliliği olduğunun altını çizdi.

Toplantının ardından ülkenin tek gemi söküm tesisi ziyaret edildi

Toplantının ardından Aliağa sanayisi hakkında oda başkanlarına bilgiler veren ALTO Başkanı Adnan Saka, Oda başkanları ve genel sekreterlerinin de katılımıyla Türkiye’nin tek gemi söküm tesisi olan Aliağa Gemi Söküm bölgesini ziyaret etti. Gemi Sökümün tarihçesi ve gelişimi hakkında bilgiler veren Başkan Saka, gemi söküm bölgesinde elle yapılan gemi sökümü sürecinden bugün son teknoloji çevreci teçhizatlarla, ekipmanlarla yapılan gemi sökümü sürecine gelindiğini söyledi. Başkan Saka, gemi söküm sektörünün gelişiminin ülke ekonomisine önemli katkı yaptığının da altını çizdi.

Haber fotoğrafları:

Toplantı foto 1

Toplantı foto 2

Gemi söküm ziyareti 1

Gemi söküm ziyareti 2

 

Ömer Gül

Basın Sorumlusu

 

Kazım Dirik Mah. 262 Sk. No:29

35800 Aliağa - İZMİR

**********************************

Tel     : +90 232 616 41 51

Fct     : +90 533 416 14 57

Fax    : +90 232 616 67 72

E Mail: basin@alto.org.tr

Web   : www.alto.org.tr

**********************************