12 Kasım 2012 Pazartesi

ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ LOGITRANS 2012 İLE ADINI DUYURACAK - Basın Bülteni


ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ LOGITRANS 2012 İLE ADINI DUYURACAK

Bölgenin en önemli lojistik fuarı olma özelliği taşıyan “Logitrans Transport Lojistik Fuarı 2012” 15-17 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 14 bin civarında katılımcının beklendiği fuarda 200’den fazla firma yeniliklerini sergileyecek, yeni müşterilerle tanışma fırsatı bulacak.

Aliağa Lojistik Sektörünün öncüleri ALTO ile birlikte Logitrans 2012 fuarında

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) da Aliağa lojistik sektörünün öncüsü ve aynı zamanda üyesi olan firmalar ile bu fuarda yer alarak hem Aliağa’nın lojistik yapısını tanıtma fırsatı bulacak hem de üyelerinin yeni müşterilerle tanışması için zemin oluşturacak. ALTO ile birlikte Logitrans 2012 fuarına Aliağa’nın en eski limanı olan Ege Gübre limanı, Aliağa’nın ilk ve en önemli logistik firmalarından Egelim Lojistik ve Aliağa’da son dönemde önemli gelişim gösteren Latek Lojistik firması katılacak.

Üyelerimiz ile birlikte uluslar arası bir etkinlik kazanmak için yoğun mesai harcıyoruz

Uluslararası fuar ve etkinliklerinin önemine vurgu yapan ALTO Başkanı Adnan Saka: ”Aliağa Ticaret Odası olarak uluslararası organizasyonların içinde yer almak için yoğun çaba sarfediyor, üyelerimizi de uluslararası organizasyonlarda tanıtmak için yoğun mesai harcıyoruz. Logitrans 2012 fuarını tercih etmemizin de nedenlerinin başında üyelerimiz ile birlikte uluslararası etkinliğimizi artırma çabamız ve arzumuz yatıyor” dedi.

Adnan Saka:”Aliağa’da bir lojistik köy kurulacağına, kurulmasının gerekliliğine inanıyoruz”

Başkan Saka Aliağa lojistik sektörüne ilişkin bilgiler de verirken; ”Aliağa mevcut sanayi yapısı, limanları, coğrafi yapısı ve ticaret hacmi ile doğal bir lojistik merkez durumunda. Ayrıca Aliağa kimya, rafineri, demir çelik, enerji firmaları, limanları, ülkenin en modern altyapıya sahip organize sanayi bölgesi ve ülkenin tek gemi söküm tesisi ile uluslararası tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İstatistikler her geçen gün çok hızlı bir ivme ile olumlu yönde ilerliyor. Bir örnekle Aliağa limanlarından 2010 yılında yapılan ihracat 7 milyar dolar olurken 2011 yılında 10 milyar dolar civarında oldu. 2012 yılının son dönemine girmişken yapılan ihracat çoktan geçen yılı da geride bırakmış durumda. Biz tüm çabamızla Aliağa’nın ülke ekonomisine katkısının artması ve uluslararası alanda daha etkin olabilmesi için çalışıyoruz. Ayrıca inanıyoruz ki, yakın gelecekte Ege Bölgesi’nin yükünü taşıyan Aliağa’da bir lojistik köy projesi gerçekleşecek ve Aliağa uluslararası anlamda önemli bir lojistik merkez olacaktır” dedi.

Haber Fotoğrafı:

Adnan Saka


Ömer Gül

Basın Sorumlusu
 
Kazım Dirik Mah. 262 Sk. No:29
35800 Aliağa - İZMİR
**********************************
Tel     : +90 232 616 41 51
Fct     : +90 533 416 14 57
Fax    : +90 232 616 67 72
**********************************