24 Temmuz 2013 Çarşamba

ALTO'DAN ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİLERİNE DESTEK - Basın Bülteni


ALTO’DAN ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİLERİNE DESTEK

ALTO ZEYTİNYAĞI TÜKETİMİNDEKİ AZLIĞA DİKKAT ÇEKTİ

Aliağa Ticaret Odası(ALTO) sosyal projelerde yer almaya devam ediyor ve Ramazan ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin(TOBB) desteği ile hazırlamış olduğu ramazan paketlerini halk ile buluşturuyor.

Ramazan yardımı paketlerine ALTO’dan özel ambalajlı 2 litre zeytinyağı

ALTO, Zeytinyağın insan sağlığı açısından önemine dikkat çekmek ve ilçedeki zeytinyağı üreticilerine destek olmak için de farklı üreticilerden yaklaşık 1 ton zeytinyağı alarak ramazan paketlerine dahil etti.

Türkiye zeytinyağı tüketiminde son sıralarda yer alıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan ALTO Başkanı Adnan Saka zeytinyağı kullanımına ilişkin bilgiler verirken şunları söyledi:”Dünya zeytinyağı tüketimine bakıldığı zaman üretilen yağların %80’inin üretici ülkeler tarafından tüketildiğini biliyoruz. Tüketimde lider ülkelere baktığımız zaman kişi başı tüketimi 25 litre ile Yunanistan’ın, 11,5 litre ile İtalya’nın, 10,4 litre ile İspanya’nın takip ettiğini görüyoruz. Türkiye ise maalesef kişi başı ortalama 2 litre zeytinyağı tüketimi ile dünya sıralamasında son sıralarda yer almaktadır” dedi.

Adnan Saka: “Zeytinyağı tüketiminin artmasını amaçlıyoruz”

Zeytinyağının sağlıklı beslenme açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Saka, fiyat yüksekliği gibi bazı sebeplerle ülkemizde kullanımın çok düşük düzeyde olduğunu belirtti. Saka ayrıca, ramazan paketlerine koyacakları zeytinyağları ile az da olsa zeytinyağı tüketiminin artmasına katkı sağlayacaklarına inandığını söyledi.

Haber Fotoğrafları:

Adnan Saka foto 1

Adnan Saka foto 2


Ömer Gül
Basın Sorumlusu
 
Kazım Dirik Mah. 262 Sk. No:29
35800 Aliağa - İZMİR
**********************************
Tel     : +90 232 616 41 51
Fct     : +90 533 416 14 57
Fax    : +90 232 616 67 72
**********************************