31 Ekim 2013 Perşembe

ALTO ULUSLARARASI LİMAN YÖNETİMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİYOR - Basın Bülteni

TÜRKİYE LİMAN VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ ALİAĞA’DA BULUŞUYOR

ALTO’DAN ULUSLARARASI LİMAN YÖNETİMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ

ALTO ULUSLARARASI LİMAN YÖNETİMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Aliağa Ticaret Odası(ALTO) liman kenti olan Aliağa’da ülkenin sektör liderlerini bir araya getiriyor.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İç Sular Genel Müdürlüğü, TURKLİM(Türkiye Liman İşletmecileri Derneği), UTİKAD(Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği) ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi gibi sektörde etkin kurumların da desteğiyle 9 Kasım 2013 tarihinde tüm gün sürecek “1. Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi” gerçekleşecek.

Zirveye ulusal ve uluslararası katılım olacak

ALTO’da gerçekleşecek olan zirveye, ilçede yer alan özel liman işletmeleri başta ülkenin genelinden katılım olacak. Üniversitelerde görevlerine devam eden akademisyenlerin katılımları ile yönlendireceği zirvede lojistik konularda da Almanya’nın Hamburg ve Bremen eyaletlerinde bulunan lojistik köylerden gelecek olan lojistik köy yöneticileri açıklamalarda bulunacak.

Adnan Saka: “Liman ve lojistik gelişmelere dikkat çekme arayışındayız”

Aliağa’nın daha planlı gelişmesi ve ilçenin uluslararası bilinirliğinin artması için geçen iki yıl içinde 1. ve 2. Uluslararası Aliağa Demir Çelik Zirvelerini gerçekleştirdiklerinin altını çizen ALTO Başkanı Adnan Saka liman ve lojistik konulara da dikkat çekmek için bu zirveyi planladıklarını ifade etti. ALTO Başkanı Adnan Saka yerel ölçekten yola çıkarak başta Ege Bölgesi’nin liman ve lojistik potansiyelinin, geleceğinin anlatılacağı zirvede; konteyner taşımacılığı, liman yönetimi konusunda mevzuatlar, liman ve lojistik entegrasyonu, operasyonel faaliyetler, lojistik köyler, Avrupa’dan lojistik köy örnekleri ve yönetim biçimleri, Aliağa bir lojistik köy olarak planlanmalı mı? gibi konuların da detayları ile aktarılacağını belirtti.

Adnan Saka: “Üyelerimizin ticari faaliyetlerine olumlu etkide bulunmaya çalışıyoruz”

Uluslararası organizasyonların önemine dikkat çeken Başkan Saka; ”Biz Oda olarak kendimize hedefler koyduk. Üyelerimize eğitimler, bilgilendirme seminerleri, fuarlar, danışmanlık destekleri vb. birçok konuda hizmet vermeye çalışıyoruz. Ancak hiçbir zaman bunların yeterli olacağını düşünmedik. Üyelerimizden aldığımız destekler ölçütünde gücümüz yettiğince üyelerimizin ticari faaliyetlerine de olumlu etkide bulunmaya çalıştık. Yurtdışı organizasyonlarında bizlere bağlantılarımız konusunda destek olan EBY Summit CEO’su Yaşar Şuşek’in de girişimleri ile 1. ve 2. Uluslararası Demir Çelik Zirvelerini gerçekleştirdik. Bu zirvelerde en az 10 farklı ülkenin demir çelik sektörü liderlerini üyelerimizle ve ülkemizin dört bir yanından gelen firmalarla bir araya getirdik. İkili görüşmeler yapmalarını sağladık ve böylelikle ticari bağlar kurduklarını öğrendik. Bunların mutluluğunu yaşıyoruz. 9 Kasım 2013 tarihinde odamızda gerçekleştireceğimiz zirvede de benzer hedeflerimiz bulunuyor. Üyelerimizin destekleriyle amacımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.


--
Takdir Yarış
Genel Sekreter
 
Kazım Dirik Mah. 262 Sk. No:29
35800 Aliağa - İZMİR
**********************************
Tel     : +90 232 616 41 51
Fct     : +90 533 416 14 57
Fax    : +90 232 616 67 72
**********************************